Mājas mīluļiem – suņiem un kaķiem zobi ir jātīra tāpat kā cilvēkam.

Netīrot zobus, sākumā tie pārklājas ar aplikuma plēvi, kas vēlāk pārvēršas par zobakmeni, līdz ar to iekaist smaganas, no mutes būs nepatīkama smaka un dzīvniekam var būt apgrūtināts ēšanas process. Procesam turpinoties, attīstās periodontīts (zobu balstaudu bojājums), zobakmens atbīdīs smaganas, zobi sāks kustēties, vēlāk pievienojas infekcija, kas atstāj negatīvu ietekmi uz visu organismu – galvenokārt uz sirdi, plaušām, aknām, nierēm.

Veterinārajā klīnikā „Tedijs” piedāvājam mājdzīvnieku zobus tīrīt ar ultraskaņas apaŗātu un pēc tam veikt zobu pulēšanu ar speciālām pastām.

Vispirms dzīvnieks tiek izmeklēts,sastādīts un pārrunāts ar dzīvnieka saimnieku ārstēšanas plāns.
Mutes dobuma apkope notiek pilnā narkozē. Sākumā lielais zobakmens tiek noņemts manuali, pēc tam ar ultraskaņas aparātu notīrīts pārējais zobakmens un aplikums, ar speciāliem instrumentiem tiek iztīrīts zem smaganām. Bojātie zobi tiek izrauti.
Procedūras beigās ar speciālu pastu tiek veikta zobu pulēšana,kas nogludina zoba virsmu, aizpilda mikroplaisas emaljā, līdz ar to kavējot aplikuma pielipšanu un zobakmens veidošanos.
Profilaktiska zobu tīrīšana saviem mīluļiem vismaz 3 reizes nedēļā ar viņiem paredzētu zobu pastu un zobu birstīti palīdzēs saglabāt veselus zobus ilgu laiku.

Rūpēsimies par mīļdzīvnieku zobiem kopā!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *